www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Wzorowa obywatelska postawa mieszkańców powiatu

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej mieszkańców naszego powiatu dwóch nietrzeźwych kierowców zostało wyeliminowanych z ruchu. 58 i 22- latek za jazdę na „podwójnym gazie” tłumaczyć się będą przed sądem. Policjanci apelują o odpowiedzialność. Wsiadając za kółko po alkoholu narażamy nie tylko siebie ale również innych uczestników ruchu.

Trwają ogólnopolskie działania pn. „Majowy Weekend”. O bezpieczeństwo podróżujących na terenie naszego powiatu dbają policjanci ostródzkiej drogówki.
Okazuje się, że bezpieczeństwo nie jest obojętne również samym mieszkańcom. Wydarzenia z minionego weekendu utwierdziły funkcjonariuszy w przekonaniu, że wśród mieszkańców powiatu nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu.
W sobotę (28.04.2018) około godz. 17:30 w jednej z miejscowości w gm. Małdyty jeden z kierowców zauważył jadącego opla, którego sposób jazdy wskazywał na to, że osoba siedząca za kierownicą może znajdować się pod wpływem alkoholu. Świadek zatrzymał auto, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę i wezwał na miejsce policjantów.
Funkcjonariusze potwierdzili jego podejrzenia. Zatrzymany 58- latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Przed sądem tłumaczył się będzie również 22- letni mieszkaniec Łukty, który pijany jeździł skuterem po jednej z miejscowości w gminie. Mieszkańcy zwrócili uwagę na to, że jechał środkiem jezdni i nie panował nad pojazdem. Podejrzewając, że może znajdować się pod wpływem alkoholu postanowili go zatrzymać i wezwać na miejsce patrol policji.
I tym razem przypuszczenia świadków okazały się słuszne. Młody kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

(KPP Ostróda)