www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

XI Wojewódzki Konkurs Tańca Nowoczesnego

Morąski Dom Kultury był organizatorem XI Wojewódzkiego Konkursu Tańca Nowoczesnego „O Puchar Burmistrza Morąga”. W konkursie wzięło udział ponad 500 tancerzy, którzy zaprezentowali się w różnych stylach tańca tj. hip-hop, taniec akrobatyczny, disco-dance i taniec współczesny. Rywalizacja przebiegała w czterech kategoriach wiekowych.

Jurorzy konkursu oceniali: choreografię, technikę wykonania, harmonię ruchów i ogólne wrażenie artystyczne.
W Jury zasiedli: Marcin Wierzbicki – tancerz, instruktor, choreograf specjalizujący się w tańcu nowoczesnym i towarzyskim, posiadacz międzynarodowej klasy „S” w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, Paweł Beńko – wicemistrz Europy formacji standardowych oraz Adam Szulik- instruktor, choreograf.

Kategoria wiekowa do 8 lat – soliści hip-hop:
I miejsce – Magdalena Żyluk
II miejsce – Alicja Drzewiecka
III miejsce – Alicja Sacewicz
IV miejsce – Lena Kowalczyk
V miejsce – Natalia Roguska
VI miejsce – Dominika Roguska

Kategoria wiekowa do 8 lat – Mini formacje hip-hop:
I miejsce – Mini Formacja „Hipnotic 4” ze Studia Tańca „Hipnotic” w Elblągu

Kategoria wiekowa do 8 lat – Formacje hip-hop:
I miejsce – Formacja „Mini Dance Team Braniewo”
II miejsce – Formacja „Magic Kids” z Morąskiego Domu Kultury
III miejsce – Formacja „Breakowe Melodie” z Morąskiego Domu Kultury

Kategoria wiekowa do 8 lat – Formacje disco-dance:
I miejsce – Formacja „Destination Mini Kids” z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Destination” w Elblągu
II miejsce – Formacja „Destination Mini Kids SP 4” z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Destination” w Elblągu
III miejsce – Formacja „Destination Mini Kids SP 21” z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Destination” w Elblągu

Kategoria wiekowa od 8 lat do 11 lat – soliści taniec akrobatyczny:
I miejsce – Roksana Puchalska z Domu Kultury w Gołdapi

Kategoria wiekowa od 8 lat do 11 lat – soliści hip-hop:
I miejsce – Martyna Mucha
II miejsce – Nikola Kmita
III miejsce – Julia Słodownik
IV miejsce – Zuzanna Stryjewska
V miejsce – Patrycja Koniecko
VI miejsce – Julia Manków

Kategoria wiekowa od 8 lat do 11 lat – soliści disco – dance:
I miejsce – Oliwia Sinkiewicz
II miejsce – Natalia Dyamentowska
III miejsce – Patrycja Niewczas

Kategoria wiekowa od 8 lat do 11 lat – duety hip-hop:
I miejsce – Pola Dłuszczakowska i Katarzyna Jank
II miejsce – Julia Maruszewska i Otylia Łoś

Kategoria wiekowa od 8 lat do 11 lat – duety disco-dance:
I miejsce – Kornelia Michnowska i Zuzanna Rucińska
II miejsce – Julia Kowalewska i Weronika Kowalewska
III miejsce – Paulina Adamowicz i Oliwia Sobczak

Kategoria wiekowa od 8 lat do 11 lat – Mini formacje hip-hop:
I miejsce – Mini Formacja „Freestyle Dance Group” ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Klub Akces” w Olsztynie

Kategoria wiekowa od 8 lat do 11 lat – Formacje disco-dance:
I miejsce – Formacja „Destination Kids SP 4” z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Destination” w Elblągu
II miejsce – Formacja „Destination Kids” z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Destination” w Elblągu
III miejsce – Formacja „Destination SP 12” z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Destination” w Elblągu
IV miejsce – Formacja „Destination Kids SP 1” z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Destination” w Elblągu
V miejsce – Formacja „Destination Kids SP 12” z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Destination” w Elblągu
VI miejsce – Formacja „Destination Kids SP 19” z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „Destination” w Elblągu

Kategoria wiekowa od 8 lat do 11 lat – Formacje hip-hop:
I miejsce – Formacja „Dance Team Braniewo”
II miejsce – Formacja „Hipnotic 2” ze Studia Tańca „Hipnotic” w Elblągu
III miejsce – Formacja „Hipnotic 1” ze Studia Tańca „Hipnotic” w Elblągu
IV miejsce – Formacja „Creazy Girls” z Morąskiego Domu Kultury
V miejsce – Formacja „ Hipnotic Plus Kids Pasłęk”
VI miejsce – Formacja „Pandix Girls” z Morąskiego Domu Kultury

Kategoria wiekowa 12-15 lat soliści taniec współczesny:
I miejsce – Laura Pietrzyk

Kategoria wiekowa 12-15 lat soliści hip-hop:
I miejsce – Jakub Beńko
II miejsce – Wiktoria Sidorow
III miejsce – Patrycja Marguardt
IV miejsce – Wiktoria Pałeczko
V miejsce – Łucja Frączek
VI miejsce – Klaudia Grigorian
VII miejsce – Klaudia Laszuk

Kategoria wiekowa 12-15 lat duety inne formy tańca:
I miejsce – duet „Chorsina” z Lidzbarskiego Domu Kultury

Kategoria wiekowa 12-15 lat duety hip-hop:
I miejsce – Justyna Tomaszewska i Patrycja Wróbel

Kategoria wiekowa 12-15 lat Mini Formacje hip-hop:
I miejsce – Mini Formacja „Hipnotic 6” ze Studia Tańca „Hipnotic” w Elblągu
II miejsce – Mini Formacja „Streetflow Dance Crew” z Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku
III miejsce – Mini Formacja „Hipnotic 5” ze Studia Tańca „Hipnotic” w Elblągu
IV miejsce – Mini Formacja „Kormoran” ze Szkoły Tańca „Monstars” w Olsztynie

Kategoria wiekowa 12-15 lat Mini Formacje inne formy tańca:

I miejsce – Mini Formacja „Chorsina” z Lidzbarskiego Domu Kultury

Kategoria wiekowa 12-15 lat Formacje hip-hop:
I miejsce – Formacja „KTS Squad” z Klubu Tańca Sportowego „Power Dance” w Olsztynie
II miejsce – Formacja „Mental House” ze Szkoły Tańca Monstars w Olsztynie
III miejsce – Formacja „Power Squad” z Klubu Tańca Sportowego „Power Dance” w Olsztynie
IV miejsce – Formacja „Just Dance” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dywitach
V miejsce – Formacja „Elita SD” z Morąskiego Domu Kultury
VI miejsce – Formacja „Alternatywni” z Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 4 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Ostródzie

Kategoria wiekowa od 15 lat soliści hip-hop:
I miejsce – Magdalena Karcz
II miejsce – Laura Milczanowska

Kategoria wiekowa od 15 lat soliści taniec współczesny:
I miejsce – Iga Pacuszka

Kategoria wiekowa od 15 lat soliści disco-dance:
I miejsce – Magdalena Karcz

Kategoria wiekowa od 15 lat duety taniec współczesny:
I miejsce – Magdalena Karcz i Joanna Kępczyńska

Kategoria wiekowa od 15 lat Mini Formacje taniec współczesny:
I miejsce – Mini Formacja „Hands Up” z Domu Kultury w Gołdapi

Kategoria wiekowa od 15 lat Mini Formacje inne formy tańca:
I miejsce – Mini Formacja „Art Dance” z Passe Dance Studio w Nidzicy

Kategoria wiekowa od 15 lat Formacje hip-hop:
I miejsce – Formacja „Lamb” ze Studia Tańca „Czarna Owca” w Lidzbarku Warmińskim
II miejsce – Formacja „Rebelia” z Rave Dance Studio w Olsztynie
III miejsce – Formacja „Batalion” ze Szkoły Tańca Monstars w Olsztynie

Kategoria wiekowa od 15 lat Formacje taniec współczesny:
I miejsce – Formacja „Hipnotic Współczesny” ze Studia Tańca „Hipnotic” w Elblągu
II miejsce – Formacja „Art Dance” z Passe Dance Studio w Nidzicy

NAGRODĘ GRAND PRIX otrzymała Formacja „Mini Dance Team Braniewo”

XI Wojewódzki Konkurs Tańca Nowoczesnego „O Puchar Burmistrza Morąga” odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu.
Wśród zaproszonych gości obecny był Marek Siudak – Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Morągu.

(MDK)