www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

XIX Dożynki Powiatu Ostródzkiego

Tradycyjnie, jak co roku, tak i w tym Starostwo Powiatowe przy współorganizacji z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą z Olsztyna organizuje XIX Dożynki Powiatu Ostródzkiego. W niedzielę 9 września 2018 r. rolnicy z całego regionu wraz z władzami samorządowymi oraz politykami państwowymi będą uroczyście świętować zakończenie prac polowych. Na święto plonów zapraszają: Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki oraz Jan Heichel prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

Święto dziękczynienia za plony rozpocznie uroczysta msza o godzinie 13:30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie, podczas której poświęcone zostaną wieńce dożynkowe. Po nabożeństwie barwny korowód na czele z gospodarzami i starostami dożynek przejdzie ulicami Ostródy na plac przed budynek Starostwa Powiatowego. Program dożynek, poza wystąpieniami przedstawicieli władz różnych szczebli, obejmować będzie liczne konkursy i koncerty zespołów artystycznych i ludowych z terenu naszego powiatu. Jak co roku, wyłoniony zostanie ten jedyny najpiękniejszy wieniec dożynkowy, ze wszystkich wieńców przygotowanych przez poszczególne gminy Powiatu Ostródzkiego. W trakcie uroczystości będzie można degustować produkty i potrawy kulinarne przyrządzone przez reprezentacje gmin na specjalnie przez nich przygotowanych stoiskach.

(Starostwo w Ostródzie)