www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – finały wojewódzkie

Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkraczają na poziom wojewódzki. W dniach 19-20 kwietnia, podczas finałów regionu Warmii i Mazur, wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat. Przez dwa dni o miano najlepszych ekip województwa w kategoriach U-10 i U-12, na boiskach Stadionu Miejskiego przy ulicy Sienkiewicza 1 w Iławie, powalczy 81 drużyn. Powiat ostródzki będzie w tej edycji reprezentowany aż przez 6 drużyn w trzech dostępnych kategoriach wiekowych.

Mistrzowie województwa będą reprezentować Warmię i Mazury w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym na przełomie kwietnia i maja.
W finałach regionu zobaczymy ponad 800 piłkarzy z 20 okręgów, którzy mają za sobą zwycięskie rozgrywki na poziomie powiatowym. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się Olsztyn i Elbląg z okolicznymi gminami. Najwięcej, bo 34 zespoły (20 w turnieju chłopców i 14 w turnieju dziewcząt) powalczą o triumf w kategorii U-12.

Podczas Finałów Wojewódzkich kategorii U-8 zostaną wyłonione 32 najlepsze drużyny w Polsce, po dwie z każdego regionu – dziewczęca i chłopięca. Dla najmłodszych Turniej kończy się Wielkim Finałem właśnie na poziomie wojewódzkim. Z kolei zwycięzcy wśród starszych roczników – do lat 10 i 12 – pojadą do Warszawy na Finał Ogólnopolski. Będą tam nie tylko reprezentować region, ale przede wszystkim powalczą o awans do Wielkiego Finału na stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie. Finał Ogólnopolski zostanie rozegrany w stolicy w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

Reprezentanci powiatu ostródzkiego w wojewódzkich finałach:

U10 (chłopcy) Szkoła Podstawowa nr 1

U10 (dziewczęta) Szkoła Podstawowa nr 4

U12 (chłopcy) Szkoła Podstawowa nr 1

U12 (dziewczęta) ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W SAMBOROWIE

U8 (chłopcy) Szkoła Podstawowa nr 5

U8 (dziewczęta) LUDOWY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY „KORMORAN” BRZYDOWO

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl

Dodatkowe materiały (w tym zdjęcia i lista drużyn) znajdują się na Dropboxie: https://bit.ly/2GZ6GsI

(Starostwo w Ostródzie)