www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Za szybcy, beztroscy i nietrzeźwi – główne grzechy kierowców

Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do sytuacji panującej na trasie, a do tego sprawny samochód i ostry wzrok kierowcy – te warunki muszą być spełnione, by podróż samochodem mogła przebiec bezpiecznie. Niestety wśród wielu kierowców, którzy o tym pamiętają, są też tacy, którzy za nic mają powyższe zasady. To wobec nich najczęściej interweniują policjanci, dążąc do tego, by skutecznie ich wyeliminować z naszych dróg.

Każdego dnia policjanci interweniują w sprawie zdarzeń drogowych. Na niektóre z nich kierowcy nie mają wpływu lub jest on bardzo ograniczony. Na przykład, gdy za spowodowanie takiego zdarzenia odpowiedzialne jest dzikie zwierzę, którego obecności na drodze ani zachowania kierowca nie jest w stanie do końca przewidzieć. Jednak w większości przypadków, gdy dochodzi do wypadku lub kolizji, to odpowiedzialna za to jest osoba, która siedziała za kierownicą auta. Wśród tych, którzy najczęściej są sprawcami niebezpiecznych zdarzeń na drodze, są kierowcy którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i przekraczają dozwoloną prędkość lub za kierownicę swojego auta wsiadają pod wpływem alkoholu.

(KWP Olsztyn)