www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Zaatakował starszą kobietę i wyrwał jej torebkę. Akt oskarżenia trafił do sądu

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec 19-letniego mieszkańca województwa podlaskiego, który pod koniec grudnia 2017 roku zaatakował starszą kobietę. Kopał ją po głowie, a następnie wyrwał torebkę z rąk i uciekł. Miał nadzieję, że w środku będą pieniądze. Mylił się – znalazł tam jedynie… długopis, szczotkę do włosów i lusterko. Mężczyzna od stycznia przebywa w areszcie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2017 roku na ul. Jagiełły w Ostródzie. Pokrzywdzona – starsza kobieta – idąc chodnikiem została popchnięta przez nieznaną jej osobę. Gdy upadła na ziemię napastnik kilkukrotnie kopnął ją w głowę i wyrwał jej torebkę. Następnie zostawił leżącą na chodniku i uciekł.

Policjanci po otrzymaniu informacji o napadzie natychmiast zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Na podstawie przeprowadzonych czynności wytypowali, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo. Po paru dniach zatrzymali 19-letniego mieszkańca województwa podlaskiego. Jak ustalili, młody mężczyzna w obawie przed odpowiedzialnością ukrywał się przed organami ścigania. Od stycznia 19-latek przebywa w areszcie. Podejrzany został przewieziony do prokuratury w Ostródzie, gdzie usłyszał zarzuty rozboju. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Akt oskarżenia przeciwko niemu trafił już do sądu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ostróda)