www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

ZAPRASZAMY NA ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019 W MORĄGU

6 stycznia 2019 roku, pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 752 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami, w tym przez Morąg.

W Morągu orszak wyruszy z trzech parafii. Finał  z uroczystym pokłonem odbędzie się w Morąskim Domu Kultury. Więcej szczegółów na plakacie.

orszak trzech króli morąg plakat

„Wołam, ja, syn polskiej ziemi,  zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!… Tej Ziemi!” / Jan Paweł II, Warszawa, 2.06.1979 r.

Motywem przewodnik OTK 2019 będzie zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, rozpoznamy tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji,  a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

Wraz z Trzema Królami, którzy będą pochodzili z różnych stron świata oraz będą reprezentowali trzy różne pokolenia, wyruszymy w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza ziemi, odnowy naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas.

Spotkamy na drodze nienawistnego Heroda, który będzie próbował zatrzymać nas w swoim pełnym pychy, złości i zazdrości pałacu, w którym odmiana oblicza kojarzy się jedynie ze zmianami powierzchownymi.

Miniemy Gospodę, w której „nie chcą otworzyć drzwi Chrystusowi” i w której będą namawiali nas do życia w brudzie i moralnym bałaganie.

Jak co roku, będziemy świadkami Walki Dobra ze Złem. Diabły będą próbowały nas przekonać, abyśmy nadal trwali w naszych grzechach, nie pracowali nas sobą, odrzucili postanowienia poprawy i zaniedbali spowiedź. Na szczęście, Aniołowie zwyciężą! To oni zwiastują dobrą nowinę Pasterzom, polskim Góralom, których spotkamy pod Giewontem, a z którymi „przekroczymy próg nadziei” w Bramie Anielskiej, by pokłonić się Nowonarodzonemu Bogu w ubogiej Stajence.

W orszakowym śpiewniku nie zabraknie listu Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Korony na OTK 2019 zostały zaprojektowane w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. Spośród nadesłanych propozycji, wybrany został projekt Wiktorii Górnik.

W czasie Orszaku odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Tradycyjnie, Orszakowi towarzyszą konkursy:

– plastyczny – „Oblicze Dzieciątka Jezus, które powitali Trzej Królowie”,

– szopek bożonarodzeniowych,

– poetycki – kolejna zwrotka do pastorałki „Oj Maluśki, Maluśki”,

– multimedialny – filmik-relacja z Orszaku.

W listopadzie zakończyła się kolejna edycja konkursu „Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony!” – wielbłąd pojedzie do Łochowa, a czekoladki za drugie i trzecie miejsce będą rozdawane na Orszaku w Brańsku i Wielopolu Skrzyńskim.

Orszak Trzech Króli jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. To oddolna inicjatywa, która łączy i spaja lokalne społeczności. Orszak tworzą rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze, osoby duchowe i ludzie dobrej woli, którzy poświęcają swoje zdolności, umiejętności, czas i środki.

Inicjatywa zorganizowania ulicznych jasełek powstała w szkole „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”. Trudno uwierzyć, że wydarzenie zakrojone na tak szeroką skalę, narodziło się z małego, szkolnego przedstawienia.

Przekaz i forma Orszaku Trzech Króli są niezwykle atrakcyjne, na co wskazuje zwiększająca się co roku ilość miejscowości, które włączają się w tę inicjatywę – każdego roku na orszakowej mapie przybywa ok. 100 nowych miejscowości. Orszak staje się coraz bardziej popularny poza granicami Polski – odbędzie się również w innych krajach europejskich (Wielka Brytania, Niemcy, Ukraina), w Ameryce Północnej (Chicago), Ameryce Południowej (Boliwia), Afryce (Rwanda i Kongo) oraz w Azji (Kazachstan i Palestyna).

Partnerami Strategicznymi Orszaku Trzech Króli są: LOTTO, PKN ORLEN, PGNiG S.A. oraz Suempol Sp. z o.o.

Naszym Partnerem dbającym o kompleksowy monitoring mediów jest Instytut Monitorowania Mediów.

Ubezpieczenie Orszaków zapewnia firma InterRisk.

(red./ Fundacja Orszaku)