www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Zawodnicy Victorii Morąg na Pucharze Polski P1

Zawodnicy Victorii Morąg, brali udział w Pucharze Polski P1 – Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim. Na matach w Ostrowcu Świętokrzyskim oprócz czołowych zawodników z Polski pojawili się również Słowacy i Białorusini. Klub Sportowy Victoria Morąg reprezentowali: Jan Adamczyk, Arkadiusz Januszkiewicz, Helena Lotarska, Radosław Maj, Michał Nadziak oraz Adam Zawadzki.

Turniej odbywał się  na 8 matach a w rywalizacji brało udział 700 juniorów, kadetów i młodzików. Aby dojść do finału trzeba było stoczyć od 4 do 5 walk. Turniej rozpoczął się pomyślnie dla naszych zawodników. Jako pierwszy do walki wyszedł Arek Januszkiewicz, który zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Igorem Cemerysem w początkowej fazie walka była bardzo wyrównana, jednak później nasz zawodnik wyraźnie zaczął dominować na macie i ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 15:7 i przechodząc do 2 rundy zawodów. W drugiej rundzie Arek trafił na późniejszego zwycięzcę kategorii wagowej do 53 kg, Adama Alammari z AZS Poznań, chociaż początkowo walka była wyrównana to z rundy na rundę zawodnik z Poznania coraz bardziej się rozkręcał a Arek nie mógł znaleźć skutecznej recepty na Poznaniaka ostatecznie walka zakończyła się wygraną Alammari 12:5. Nasz zawodnik musiał pożegnać się z turniejem. Drugim zawodnikiem startującym w kategorii do 33 kg był Michał Nadziak, który ze względu na niestawienie się do walki przeciwnika Zuhatsou Artem, przeszedł bez walki do drugiej rundy w której zmierzył się z Antonim Stefaniakiem z Legionowa. Naszemu zawodnikowi zabrakło trochę precyzji w ataku oraz obrony. Walka zakończyła się na korzyść zawodnika z Legionowa 16:7. Jako trzeci z naszych zawodników wystąpił Adam Zawadzki, który w bardzo dobrym stylu pokonał zawodnika z Puław Huberta Szymanka 16:9, zdecydowanie wygrywając walkę, w drugiej rundzie nasz zawodnik trafił na Macieja Czajkowskiego z Opola, który zdecydowanie dominował w walce. Na tym etapie nasz zawodnik musiał zakończyć rywalizację w Pucharze Polski. Na pierwszym etapie odpadła  Helena Lotarska startująca w kategorii do 37 kg, która przegrała z Dominiką Zaborską z Bełżyc. Na tym samym etapie rywalizację zakończył Jan Adamczyk w kategorii do 57 kg, który rozpoczął swoją walkę bardzo dobrze z przewagą 9 punktów, jednak do końca nie zdołał utrzymać przewagi i ostatecznie przegrał z Dominikiem Początko z Bochni. Zdecydowanie najlepiej z naszych zawodników zaprezentowała się Radosław Maj w kategorii do 49 kg, który swoją pierwszą walkę zakończyła przez KO z Szymonem Falkiewiczem z Torunia. Po drugiej bardzo dobrej i zaciętej walce musiał uznać wyższość zawodnika z Opola, Kacpra Izbińskiego.

Wyjazd pomimo porażek naszych zawodników oceniam jako udany, widać że nasi zawodnicy robią postępy a przegrane pojedynki zanotowali z późniejszymi medalistami tego turnieju. Szkoleniowo dla wszystkich był to zdecydowanie dobry turniej, pozwalający na poprawę swoich słabych stron przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która będzie już pod koniec kwietnia. Dziękujemy Burmistrzowi Morąga za dofinansowanie naszego wyjazdu.

(BM)