www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Zawodnicy Victorii Morąg wystartowali w Pucharze Polski P2

W zakończonym w Legionowie Pucharze Polski P2,wystartowało ponad 700 zawodników.  Puchar rozgrywany był w formule otwartej,  oprócz zawodników z Polski na matach w Legionowie pojawili się również rywale z: Białorusi, Litwy, Łotwy i Słowacji. Międzynarodowy charakter zawodów spowodował, że rywalizacja  okazała się jeszcze bardziej interesująca. Klub Victoria Morąg podczas tych zawodów reprezentowali: Jan Adamczyk, Adam Zawadzki, Kacper Ostrowski, Amelia Dąbrowska, Alan Maksymowicz, Wojciech Orlik, Krzysztof Niziński oraz Piotr Zawadzki, którzy na zawody pojechali pod opieką trenerów: Bartosza Małeckiego oraz Anny Jabłońskiej.

Zmagania trwały  2 dni, cały turniej odbywał się na 6 matach. W pierwszym dniu zawodów wystartowali nasi juniorzy: Jan Adamczyk oraz Adam Zawadzki, niestety pomimo bardzo dobrej postawy nasi zawodnicy ulegli w pierwszych walkach, pocieszeniem może być fakt, że Janka wyeliminował z turnieju późniejszy złoty medalista tej kategorii a Adama zdobywca srebrnego medalu. Niestety również Kacper Ostrowski odpadł już w pierwszej walce, ulegając zawodnikowi AZS AWF Warszawa.

W drugim dniu do rywalizacji przystąpili nasi młodzicy, którzy nie zrażeni porażką starszych kolegów zaprezentowali bardzo dobrą postawę, zdobywając trzy brązowe medale. Najlepiej z naszych zawodników wystąpił Alan Maksymowicz, który wygrał zdecydowanie walkę z Krystianem Guziakiem z Mszanej Dolnej, drugą walkę stoczył z Hubertem Sawickim z Olsztyna, niestety w walce o wejście do finału uległ zawodnikowi z Białorusi.  Medale brązowe oprócz Alana Maksymowicza zdobyli również Wojciech Orlik i Krzysztof Niziński. Nasi młodzicy  swoją postawą  i walecznością w klasyfikacji końcowej uplasowali się na 10 miejscu na 38 startujących drużyn.

Podziękowania kierujemy pod adresem Burmistrza Morąga, dzięki któremu został dofinansowany wyjazd na zawody. W tym sezonie startowym czekają nas jeszcze dwa duże wyjazdy na Puchar Polski do Olsztyna oraz Turniej Nadziei Olimpijskich do Bełżyc.