www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Złożyła fałszywe zeznania podczas przesłuchania

Aktem oskarżenia zakończyło się śledztwo powierzone przez prokuratora ostródzkim policjantom przeciwko 22-letniej kobiecie. Mieszkance Ostródy zarzuca się składanie fałszywych zeznań podczas przesłuchania w charakterze świadka.  Teraz za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W maju tego roku ostródzcy policjanci prowadzili postępowanie wyjaśniające dotyczące kierowanie pojazdem pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Wcześniej policjanci ruchu drogowego zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

W trakcie tego postępowania 22-latka była przesłuchiwana przez funkcjonariusza policji w charakterze świadka. Wcześniej jednak została pouczona o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. W czasie przesłuchania zeznała nieprawdę, twierdząc, że nie kierowała pojazdem, samochód stał, a kierowca uciekł. Jednak policjantów ustalenia były inne.  Kobieta po zatrzymaniu pojazdu przesiadła się na tylną kanapę w celu uniknięcia kary za popełnione wykroczenie.

22-latka została już przesłuchana przez prokuratora i usłyszała zarzut składania fałszywych zeznań. Teraz za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)