www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Żołnierze z morąskiej jednostki pojechali na poligon

Żołnierze z morąskiej jednostki pojechali do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych  w Orzyszu. Do 30 września br. potrwają tam ćwiczenia na terenie.  Strzelania odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 01:30.

Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych  w Orzyszu stanowi wydzielony i odpowiednio przygotowany obszar terenu ze znajdującymi się obiektami szkoleniowymi. Jego powierzchnia ogólna – 16 668 ha, średnia szerokość poligonu – 20 km, średnia głębokość poligonu – 15 km.

Ośrodek  w Orzyszu przeznaczony jest do zabezpieczenia: ćwiczeń taktycznych z wojskami;  szkolenia ogniowego wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych ;  szkolenia zgrywającego, doskonalącego pododdziałów rodzaju wojsk;  ćwiczeń w kierowaniu ogniem pododdziałów;  strzelań szkolnych, bojowych, sprawdzających i specjalnych;  przeprowadzenia badań specjalistycznych środków bojowych przez wojskowe placówki naukowo – badawcze.

Jak powiedział nam płk Janusz Wiatr, dowódca 20 BBZ, w tym czasie na wszystkich poligonach w Polsce odbywają się ćwiczenia wojskowe.

Zapraszamy na fotorelację z wyjazdu mundurowych z morąskiej jednostki. (red./fot. dw)